E-Nabız Kan Grubu Kartı Alma

E-nabız kan grubu (Enhanced Neglected Group, ENT), 2006 yılında tanıtılan yeni bir kan grubudur. 80’ler kuşağı olarak anılan bu grup, alışılagelmiş O-grubuna göre modern tıbbi cihazlara ve tedavilere daha uygundur. e-nabız kan grubu kartının alınması, kişilerin bu kan grubunu daha modern bir kan grubuna sahip oldukları konusunda uyarmakta ve bu kan grubunu sunan hastanelerde bu kan grubunu kullanmalarını tavsiye etmektedir. Ayrıca kan sıkıntısı çeken insanlara yardım etmek veya hayat kurtarmak için bu gruptan kan bağışı yapılabilir.
O-grubu ile e-nabız kan grubu arasındaki en büyük farklardan biri e-nabız kan grubunun daha fazla olmasıdır. A veya B tipi kan gerektiren diyaliz makineleri gibi yeni tıbbi ekipmanlarla uyumludur. E-nabız kan grubunun bir diğer avantajı da kanser hastalarında antidepresan ve kan replasman tedavisi gibi bazı ilaç türlerine daha uyumlu olmasıdır. Doktorlar ayrıca bu grubu hamile kadınlar için hamilelik sırasında yok olan kırmızı kan hücrelerini değiştirmek için kullanırlar. Son olarak, bir e-nabız kan grubu bireyi, diğer insanlardaki AIDS veya kanser gibi hastalıkları iyileştirmek için kan bağışlayabilir. kategori. Bazı gruplar, bu tür kan almanın kişiyi hastalıklara karşı bağışık hale getirdiğini ve ömrü uzattığını iddia ediyor. Ayrıca bu gruba dahil olan türlerden biri olan O negatif kan almanın kişiyi tüm hastalıklara karşı bağışıklık kazandığını iddia ediyorlar. Hatta bazıları, O negatif kan almanın kişiyi tüm zararlara karşı dayanıklı hale getirdiğine ve kendi başına uzun ömürlülüğü desteklediğine inanıyor. Bu inanışlar asılsız olsa da, e-nabız kan grubu kartı insanlara diğerlerinin yapamadığı modern tıbbi tedavileri alma fırsatı sunmaktadır.
İnsanların e-nabız kan grubu almanın bir başka yolu da hayat sigortasından yararlanmaktır ona bağlı politikalar ve sağlık bakım planları. Örneğin, bir ESRB (Eğitim Sistemi ve Rehabilitasyon Ajansı) alıcısı hayat sigortası satın almak isterse, sağlık departmanına e-nabız kan grubu kartını göstermesi gerekir. Benzer şekilde, bir ESRB alıcısı işyerinde bir sağlık hizmeti planına katılmak isterse, önce plan yöneticisine e-nabız kan grubu kartını göstermesi gerekir. Bu, modern tıbbi tedavilerden yararlanan herkesin bunları karşılamanın bir yolunu bulmasını garanti eder; artı, e-nabız kan grubu kan grubu uygunluğu kanıtı gerektiren sigorta planları olmadığı için hiç kimsenin yetersiz muamele görmemesini sağlar.
Bütün bunları söyledikten sonra, hem destekçilerinin hem de karşıtlarının e-nabız kan grubu bir konuda hemfikirdir: Bu tür kan grubu almak, beyaz küre (daha yaygın olarak kırmızı hücre olarak adlandırılır) düzeylerinin artması nedeniyle kişiyi hastalığa veya hastalığa karşı daha duyarlı hale getirir. O negatif alan herkesin ilk elden bildiği gibi, bu tür kan, sisteminizdeki yüksek alyuvar seviyeleri nedeniyle sizi ciddi enfeksiyon ve hastalıklara duyarlı hale getirebilir. Ek olarak, birçok kişi, yüksek beyaz hücre seviyelerine eğilimi nedeniyle O negatif almayı giderek daha zor bulsa da, Hgb seviyelerinin 7’nin altında nispeten düşük görülme sıklığı (Hgb Lökositoz olarak adlandırılır) nedeniyle onu tercih eden kişiler için geçerli bir seçenek olmaya devam etmektedir. Bu genellikle Hgb düzeyi 7’den düşük olan kişilerde görülür.
Hem destekçilerin hem de karşıtların en az bir konuda hemfikir olduğu bir gerçek var: e-nabız kan grubu almak, artan seviyeler nedeniyle herkesi hastalığa veya hastalığa karşı daha duyarlı hale getiriyor beyaz hücreler (kırmızı hücreler).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir