e nabız kan grubu değiştirme

e nabız kan grubu nasıl değiştirilir

Hemoglobin (Hb), kırmızı kan hücrelerinin ana bileşenidir ve vücudun tüm bölgelerine oksijen taşır. Her insanın kanında farklı bir Hb seviyesi vardır. Bir kişinin kanındaki Hb seviyesi bir kan testi ile belirlenir. Bir tıp teknisyeni bir kişinin kanını alır ve Hb seviyesini değerlendirmek için laboratuvara gönderir. Hb’nin hayatımızdaki önemi küçümsenemez. Yaşamı sürdürmekten ve yaptığımız gibi hareket etmemize yardımcı olmaktan sorumludur. Ayrıca, düşük Hb seviyelerinden kaynaklanan çeşitli hastalıklar iyi bir şekilde belgelenmiştir.
E nabız kan grubu, birçok kan grubu testi türünden biridir. Bu test, bir kişiyi kanlarındaki kırmızı kan hücrelerinin türüne göre A, B, AB veya O olarak sınıflandırır. Sınıflandırma, bir kişinin sağlığına faydalı olan beslenme ve sağlık alışkanlıklarını belirlemesine yardımcı olabilir. Ayrıca, sağlıklı kalabilmesi için kaçınması gereken yiyecekler hakkında da bilgi verebilir. Ayrıca, bilgili bir yaşam tarzı, sağlığının ne zaman optimal durumda olmadığını belirlemesine yardımcı olabilir ve durumunu iyileştirmek için adımlar atmasına olanak tanır.
Kan grupları önemlidir, çünkü bir kişinin vücudunun belirli faktörlere nasıl tepki verdiğini gösterirler; diyet veya stres. Bir kişinin kanının belirli özellikleri, soylarına bağlıdır; bunun nedeni, atalarının binlerce yıl önce belirli tipte kırmızı kan hücreleri taşımasıdır. Bu nedenle, bir kişinin soyu, kanındaki kan hücrelerinin türünü etkiler. Örneğin bir Özbek’in AB e nabız kan grubu varsa, binlerce yıl önce ataları Orta Asya’dan Anadolu’ya göç ettiklerinde onda o tip alyuvarlar vardı. Bu şekilde, kan grubu testleri bize sağlık sorunlarımızın atalarımızdan gelen faktörlerden – genlerimizden – kaynaklandığını gösterir.
Diğer tıbbi testlerde olduğu gibi, kalp atış hızı testleri (HRV) hakkında bilmemiz gereken gerçekler vardır. İlk olarak, kalp durmasının kalbin ölümü anlamına geldiğini ve sadece onun gücü veya atış hızını değil, anlamak önemlidir. Bir kalp atış hızı testi, kişinin nabzının – kişinin kalbinin dakikada kaç kez attığının – bir tahminini sağlar. Ayrıca kişinin kalp debisi hakkında da bilgi verebilir – kişinin dolaşım sisteminde her dakika ne kadar kan taşındığı. Bazı uzmanlar, kalp debisinin artmasının, kalp dokuları üzerindeki artan baskı nedeniyle inme ve kalp yetmezliği riskini artırdığına inanıyor. Ayrıca, artan nabız hızlarının, dopamin salınımını tetiklediğinden alkol tüketiminin artmasına neden olabileceğini ve bu da insanların normalden daha fazla alkol tüketmesine neden olabileceğini göz önünde bulundurmalıyız.
Sürdürmek için bu tür testleri araç olarak kullanmalıyız. sağlık; ancak bunları akıllıca kullanmalı veya hastalığa bağlı yetersiz beslenme ve alkolizm bozukluklarına benzer sağlık sorunları yaşama riskine girmeliyiz. Kan grubu testleri, sağlığımızı anlamamıza ve buna göre ne yememiz veya kaçınmamız gerektiğini belirlememize yardımcı olabilir. Kişinin Hb seviyesini ve kan grubunu bilmek, sağlık ve hastalığa yatkınlık konusundaki genetik yatkınlığımızı anlamamıza yardımcı olur. Daha sonra bu bilgiyi sağlıklı alışkanlıklar uygulamak ve hastalık riskimizi artıran koşullardan kaçınmak için kullanabiliriz – düşük Hb seviyelerinin, kardiyovasküler hastalığa yatkınlığa genetik yatkınlığı nedeniyle birini alkolizme çekmesine benzer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir