Aile Hekimi Sigara Bırakma ilacı Yazıyor mu

Aile Hekimi, siz hastalandığınızda anne babanızın gittiği kişidir. Aynı zamanda tüm ailenizi tek çatı altında tedavi eden doktorlardır. Bu nedenle Aile Hekiminin sigarayı bırakma tedavisini bilmesi önemlidir. Bunu yapmak, hastalarını ve ailelerini daha etkili bir şekilde tedavi etmesine yardımcı olabilir. Bunun nedeni, düzenli kontrollerle birlikte sigarayı bırakma tedavisinin hem sağlığı hem de yaşam kalitesini iyileştirmesidir.
Sigarayı bırakmak için sigara bırakma hapları kullanılır. Bunlar genellikle ağızdan alınır ve hem kısa süreli hem de uzun süreli formüllerde bulunur. Bunlar, yeni başlayanlar ve çok sigara içenler için olanlar da dahil olmak üzere farklı dozlarda mevcuttur. Doktorunuz hastalarının sigarayı bırakması gerektiğinden şüpheleniyorsa bu ilaçları önerebilir. Bunun nedeni, bu ilaçların bir doktor tarafından reçete edildiğinde ve tıbbi gözetim altında alındığında en iyi şekilde etki etmesidir. Bazı durumlarda, doktorunuz sigarayı bırakmanız gerektiğinden şüphelenirse bu ilaçlardan birini reçete edebilir. Bunun nedeni, bu ilaçları reçete etmenin hastaların sigarayı bırakmada başarılı olma olasılığını artırmasıdır.
Normalde, sigarayı bırakma ilacı yazan bir doktor, dahiliye uzmanı veya Allopatik/Amerikan Kurulu Sertifikalı Aile Hekimliği doktorudur (ABFM). Ancak, sizin veya tanıdığınız birinin aynı zamanda OB/GYN, pediatri veya genel pediatri ile uğraşan bir aile hekimi varsa, doktorunuz bu ilaçları doğurganlık konusunda yardıma ihtiyacı olan kadın hastalara da reçete edebilir. Esasen, sigarayı bırakması gereken kişilerin çoğu, tütün tüketimine bağlı sağlık sorunları yaşadıktan sonra bunu bırakmaktadır. Bu uzmanlığa sahip bir aile hekimi, kendisini bu sorunları tedavi etmek için benzersiz bir konumda bulabilir – bu nedenle, genellikle ilk etapta kendisine sigarayı bırakma tedavileri reçete edilir.
Aile Hekimi bu ilaçları reçete ederken, hastanın yaşını dikkate alır, tıbbi geçmişi, mevcut sağlık durumu, mevcut tütün kullanım alışkanlıkları ve hastalarının sağlık yönetimi kararlarını etkileyen diğer faktörler. Bunun nedeni, tüm hastalarının en sevdikleri zehri almayı bırakmak istememeleridir – özellikle de sağlıkları zaten tehlikedeyse. Bununla birlikte, bu ilaçları önermek, doktorunuzun hastalarının sigarayı bırakmasına başarılı bir şekilde yardımcı olma olasılığını artırır – bu nedenle birçok Doktor muayenehanesi bu amaçla bu ilaçları hazır bulundurur.
Doktorunuz, ailenizin sigara bağımlılığını over-the -uygun olduğunda karşı (OTC) nikotin bırakma ilacını kullanın. Aile Hekimi, allopatik bakım yöntemleriyle hem yaygın durumları hem de ciddi hastalıkları tek bir çatı altında nasıl tedavi edeceğini bildiğinden, bu ilaçları reçete etmek için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir